Tulokset 2018 - 2019

Keski-Suomen Hopeasompa-cup 2019

16.3. Saarijärvi V, yhteislähtö


 

 

14.3. Lievestuore perinteinen

SarjaMatka          AIKA    SIJOITUS
N4200 mSaana Turpeinen1:07          1
     
M4200 mMauno Niemelä1:08          1
     
M6500 mJussi Turpeinen3:19          1
M6500 mHuugo Paakkonen6:13          2
     
M81 kmIlmari Järvelä5:26          1
M81 kmIikka Puurunen6:02          2
M81 kmTaavi Paakkonen6:40          3
     
M101 kmTopi Turpeinen3:54          1
M101 kmOskari Järvelä4:09          2
M101 kmEino Anttonen4:45          3
     
N123 kmNoora Torkkola12:55          1
N123 kmMinka Rutanen13:59          2
     
N143 kmMea Rutanen11:29          1
N143 kmSilja Jäppinen12:16          2
     
M143 kmTuukka Kyrönlahti11:23          1
M143 kmAkseli Järvelä11:29          2
M143 kmMikko Turpeinen12:50          3
     
M405 kmHarri Lamminsivu18:37          1
     
N555 kmMirva Pynnönen18:59          1
     
M555 kmMarkku Olkkonen17:20          1
     
M605 kmIsmo Paukku16:53          1

 

5.3. Vihtavuori lyhyet matkat (yhteislähtö) perinteinen

N4 200 m Seela Leppänen 1:39       1

M4 200 m Huugo Paakkonen 3:06   1

T6 200 m Saimi Nevalainen 2:21     1

N8 200 m Roosa Leppämäki 1:39    1
N8 200 m Alva Leppänen 1:51         2

M8 1 km Ilmari Järvelä 5:39             1
M8 1 km Iikka Puurunen 6:03          2
M8 1 km Onni Nevalainen 6:40       3
M8 1 km Taavi Paakkonen 6:50      4

M10 1 km Topi Turpeinen 3:49        1
M10 1 km Oskari Järvelä 3:58         2
M10 1 km Eino Anttonen 4:30         3

M14 1 km Tuukka Kyrönlahti 3:26   1
M14 1 km Akseli Järvelä 3:33         2
M14 1 km Mikko Turpeinen 3:40     3
M14 1 km Niklas Siimes 4:12          4

M18 2 km Lauri Ström 4:46             1

MYL 2 km Antti Leppänen 5:30       1

N55 2 km Mirva Pynnönen 5:47      1

M60 2 km Ismo Paukku 5:41           1

 

Keski-Suomen piirinmestaruushiihdot su 17.2.2019 Saarijärvellä

Tulokset

Tytöt 8 vuotta 1 km V

3. 9 Ronja Koivisto 60320317 Laukaan Urheilijat 5.34,6 +45,2

Pojat 10 vuotta 2 km V

8. 14 Topi Turpeinen 60219505 Laukaan Urheilijat 10.19,2 +2.11,7

Pojat 13 vuotta 3 km V

3. 69 Mikko Turpeinen 60219504 Laukaan Urheilijat 11.42,5 +2.52,2 

 

 

72. Keski-Suomen Maakuntaviesti Saarijärvellä 16.2.2019

Tulokset  Raportti

5. Laukaa kokonaisaika 2.04.24,7

Osuus 1 M 9 km P                       Tomi Kyrönlahti   27.09,5   6. 

Osuus 2 M18, M50, N 6 km P      Lauri Ström  20.05            7.   6   47.14,6

Osuus 3 N 3 km P                        Marika Aho 9.40                6.   5   56.54,9

Osuus 4 N14, N16 2 km P           Anniina Ström 9.52          10.   6  1.06.47,3

Osuus 5 M/N12, N14 2 km V       Valtteri Kinnunen 6.27       1.   6  1.13.14,9

Osuus 6 M16, M60, N18 3 km V  Tatu Kyrönlahti 8.13          4.  6  1.21.28,9

Osuus 7 N16, N50, N18 3 km V   Viivi Kinnunen 8.34           4.  6  1.30.03,1

Osuus 8 M14, N16                       Sanni Räisänen 8.13         2.   5  1.38.17,0

Osuus 9 M 9 km V                       Jari Ritvaniemi 26.07         7.


14.2.2019 Laukaa Cup Lievestuore vapaa hiihtotyyli yhteislähtö

M8500 mIlmari Järvelä1:28 1
M8500 mTaavi Paakkonen1:52 2
     
N8500 mLinnea Saksinen1:40  1
     
M102 kmTopi Turpeinen7:48  1
M102 kmOskari Järvelä7:55  2
M102 kmKasperi Pylkkänen8:21  3
     
N102 kmSaimi Saksinen8:27  1
     
M123 kmLauri Saksinen10:12  1
     
N123 kmNoora Torkkola10:32  1
N123 kmMinka Rutanen10:50  2
     
M143 kmTuukka Kyrönlahti9:42  1
M143 kmAkseli Järvelä10:10  2
M143 kmMikko Turpeinen10:15  3
M143 kmNiklas Siimes13:33  4
     
N143 kmSaara Saksinen9:52  1
N143 kmSilja Jäppinen10:42  2
     
M163 kmArtturi Asikainen10:17  1
     
N165 kmAnniina Ström16:03  1
     
M189,4 kmLauri Ström26:55  1
     
MYL9,4 kmPetri Korhonen29:10  1
     
NYL5 kmSari Saksinen19:12  1
     
M409,4 kmHarri Lamminsivu30:26  1
     
M509,4 kmVesa Heikkilä28:07  1
     
M609,4 kmIsmo Paukku27:54  1

 

7.2.2019 Laukaan kunnanmestaruuskilpailu Laukaan kirkonkylä vapaa hiihtotyyli

M8450 mIlmari Järvelä2:26     1
M8450 mVeeti Korhonen2:45     2
     
M101,2 kmOskari Järvelä5:24     1
M101,2 kmTopi Turpeinen5:48     2
M101,2 kmEino Anttonen7:35     3
     
N101,2 kmMatilda Hänninen10:06    1
     
M122,2 kmValtteri Kinnunen7:05     1
     
N121,2 kmMinka Rutanen5:57     1
N121,2 kmNoora Torkkola6:15     2
     
M142,2 kmTuukka Kyrönlahti7:45     1
M142,2 kmAkseli Järvelä8:16     2
M142,2 kmMikko Turpeinen8:58     3
M142,2 kmNiklas Siimes12:24     4
     
M164,4 kmTatu Kyrönlahti14:07     1
M164,4 kmArtturi Asikainen16:13     2
     
N164,4 kmViivi Kinnunen14:20     1
     
MYL4,4 kmAntti Leppänen12:11     1
MYL4,4 kmAntti Helen14:37     2
     
NYL4,4 kmMaiju Kovanen13:35     1
     
M504,4 kmVesa Heikkilä14:02     1
     
M454,4 kmJari Liuha15:16     1
     
N554,4 kmMirva Pynnönen16:33     1
     
M604,4 kmIsmo Paukku13:42     1

 

Laukaa Cup 3.2. Leppävesi vapaa

Tytöt 4v

200m

1.

Iiris Salminen

1:45

2.

Lotta Pylkkänen

3:37

Pojat 4v

200m

1.

Severi Nyrönen

1:16

2.

Mauno Niemelä

1:44

3.

Alex Torkkola

2:45

Tytöt 6v

200m

1.

Siiri Koivisto

1:06

2.

Linnea Hyvönen

1:07

3.

Saimi Lindqvist

1:12

4.

Julina Jaatinen

1:20

Tytöt 8v

400m

1.

Ronja Koivisto

2:10

2.

Peppi Pylkkänen

3:04

3.

Hilla Jokinen

3:18

Pojat 8v

400m

1.

Ilmari Järvelä

2:46

2.

Akseli Salminen

3:32

3.

Huugo Lindqvist

3:58

4.

Veikka Manninen

4:20

Tytöt 10v

1,0km

1.

Matilda Hänninen

8:29

2.

Josefia Jaatinen

9:40

Pojat 10v

1,0km

1.

Oskari Järvelä

5:18

2.

Kasperi Pylkkänen

5:59

3.

Elias Virtanen

6:52

4.

Eino Anttonen

7:02

5.

Mico Torkkola

8:28

6.

Viljo Jokinen

9:06

7.

Eemil Salminen

9:33

8.

Aleksi Manninen

10:02

9.

Nicolas Torkkola

10:26

10.

Kaapo Lindqvist

11:36

Tytöt 12v

1,0km

1.

Minka Rutanen

5:44

Tytöt 14v

2,4km

1.

Mea Rutanen

12:52

2.

Silja Jäppinen

14:12

Tytöt 16v

4,8km

1.

Viivi Kinnunen

19:28

Pojat 16v

4,8km

1.

Artturi Asikainen

24:48

Miehet YL

4,8km

1.

Mikko Ojala

17:07

 

Laukaa Cup 17.1. Kirkonkylä vapaa

 

M4 200 m

Vilho Nummela 1:57:00 1

Mauno Niemelä 2:05:00 2

 

M6 450 m

Jussi Turpeinen 5:50:00 1

 

M8 450 m

Ilmari Järvelä 4:15:00 1

 

M10 1,2 km

Oskari Järvelä 5:45:00 1

Topi Turpeinen 6:13:00 2

Viljami Ojala 6:16:00 3

 

N10 1,2 km

Matilda Hänninen 11:45:00 1

 

M12 1,2 km

Lauri Suutarinen 5:15:00 1

 

N12 1,2 km

Minka Rutanen 6:21:00 1

Noora Torkkola 6:41:00 2

Noora Purosalmi 7:18:00 3

 

M14 2,2 km

Mikko Turpeinen 9:31:00 1

 

N14 2,2 km

Mea Rutanen 8:49:00 1

Silja Jäppinen 10:43:00 2

 

M16 4,4 km

Artturi Asikainen 15:54:00 1

Tero Loukoila 16:04:00 2

 

N16 4,4 km

Anniina Ström 14:28:00 1

 

M18 6,6 km

Lauri Ström 18:41:00 1

 

MYL 4,4 km

Antti Leppänen 12:09:00 1

Mikko Ojala 13:25:00 2

Anton Kangas 15:17:00 3

 

M50 4,4 km

Vesa Heikkilä 14:08:00 1

Petri Alvoittu 15:40:00 2

 

M60 4,4 km

Ismo Paukku 13:57:00 1

 

M70 4,4 km

Kauko Salonen 15:29:00 1

 

N55 4,4 km

Mirva Pynnönen 16:05:00 1